Vilties linija

Esame emocinės paramos tarnyba suaugusiesiems, teikianti nemokamą, anonimišką emocinę paramą telefonu bei laiškais visos Lietuvos gyventojams. Kiekvienas „Vilties linijos“ konsultantas ar savanoris vadovaujasi konsultanto etikos principais.

ANONIMIŠKA IR KONFIDENCIALU

DIRBA PROFESIONALŪS KONSULTANTAI IR SAVANORIAI

LINIJA VEIKIA VISĄ PARĄ, SEPTYNIAS DIENAS PER SAVAITĘ

SKAMBUČIAI NEMOKAMI IŠ BET KURIO TINKLO

Kaip padėti sau

Atsipalaidavimas

Kvėpavimo pratimai. Vienas iš būdų sumažinti nerimą ir atgauti vidinę pusiausvyrą – kvėpavimo pratimai. Susijaudinę kvėpuojame greitai ir paviršutiniškai – mažai įkvepiame ir mažai iškvepiame,

Skaityti

Ginčas su savimi

Pasiginčykite su savimi. Šios užduoties tikslas – pažiūrėti į situaciją iš įvairių pusių ir panaikinti nelogiškus argumentus, kurie dažniausiai ir yra nerimo bei baimės priežastys.

Skaityti

Negatyvios mintys

Nukreipkite negatyvias mintis. Žmogaus smegenys negali vienu metu galvoti apie du dalykus, todėl, vos pajutę, kad ima plūsti negatyvios mintys, tiesiog „perjunkite“ savo smegenis kitai

Skaityti
0
SAVANORIAI
0
SKAMBUČIAI
0
LAIŠKAI

Kaip padėti kitam

• Nepalikite jo vieno. 
• Parodykite nuoširdų susirūpinimą jo išgyvenimais. Galite jam pasakyti: „Aš matau, kad Tau sunku ir man tai tikrai rūpi.“
• Paskatinkite jį išsikalbėti, išreikšti savo jausmus. Galite paklausti: „Papasakok man, kas Tave slegia.“
• Išklausykite jį kuo atidžiau, nepertraukinėkite ir nekritikuokite. Krizę išgyvenantis žmogus turi turėti galimybę kuo daugiau kalbėti apie skausmą, kurį jis jaučia, apie slegiančius jausmus.
• Nenureikšminkite problemų. Kenčiančiam žmogui nesakykite: „Viskas bus gerai.“
• Prisiminkite savo paties sunkius išgyvenimus: kaip tuo metu jautėtės, kas Jums padėjo, ko norėjosi iš aplinkinių.
• Prireikus padėkite rasti reikiamus specialistus.

Kontaktai

Poreikis bendrauti yra vienas iš svarbiausių žmogaus egzistencinių poreikių. Būti išklausytam, išgirstam ir suprastam svarbu ne tik vaikui, paaugliui, bet ir suaugusiam žmogui. Susidūrus su problemoms žmonėms yra svarbu pasikalbėti su neutraliu asmeniu, su specialistu, kuris, kaip veidrodis atspindi skambinančiojo jausmus, kartu ieško išeities sunkioje situacijoje.

PARAŠYKITE

Parašykite mums el.laišką 116123@viltieslinija.lt (atsakome per 3 d.d.)

PASKAMBINKITE

Pasikalbėti galima paskambinus nemokamu telefonu 116 123

PASIKALBĖKIME

Tiesioginis pokalbis internetu (angl. live chat): viltlieslinija.lt puslapio apačioje spauskite mėlyną mygtuką "Pasikalbėkime".