Kviečiame tapti „Vilties linijos“ savanoriais!

Savanorystei nereikia specialaus išsilavinimo ar darbo patirties. Svarbiausia - nuoširdus noras padėti, gebėjimas išklausyti ir galimybė skirti dalį savo laiko „Vilties linijos” veiklai.

Ką veikia savanoriai?

„Vilties linijos” savanoriai teikia emocinę paramą telefonu, internetiniais pokalbiais (angl. chat) ir laiškais. Nuoširdus pokalbis gali padėti sunkumus patiriančiam žmogui geriau suprasti savo jausmus, pažvelgti į situaciją iš šalies, įkvėpti nepasiduoti ir ieškoti sprendimų. Savanoriaudamas geriau suprasi save ir kitus, ugdysi bendravimo įgūdžius, įgysi vertingos gyvenimiškos patirties. Tai veikla tiems, kuriems pakankamas atlygis už darbą – išgelbėta gyvybė ar ištartas „ačiū“.

Ko reikia norint tapti savanoriu?

Norintys savanoriauti turi praeiti atranką, kurios metu tam tikrų klausimų pagalba išsiaiškinama ar žmogus gebės teikti emocinę paramą. Savanoris – žmogus, kuris skiria savo žinias, sugebėjimus ir patirtį, laiką, energiją veiklai bei neima už tai piniginio atlygio. Savanoriaujant „Vilties linijoje“ svarbiausia empatija, noras padėti, nuoširdumas, supratingumas. Norint tapti savanoriu nebūtinas aukštasis ar kitas spec. išsilavinimas. Savanoriai baigia specialius mokymus, per kuriuos įgyjamos reikiamos žinios. Mokymus organizuojame vieną kartą per metus.

Susidomėjai?

  1. Visos reikalingos žinios bei įgūdžiai įgyjami per
  2. savanorių parengimo kursus, kurie trunka apie 4 mėnesius. Jų metu ugdoma
  3. empatija, bendravimo, aktyvaus klausimo įgūdžiai,
  4. išmokstama teikti emocinę paramą.

Kaip tapti savanoriu?

Visos reikalingos žinios bei įgūdžiai įgyjami per savanorių parengimo kursus, kurie trunka apie 4 mėnesius. Jų metu ugdoma empatija, bendravimo, aktyvaus klausimo įgūdžiai, išmokstama teikti emocinę paramą.

Savanorių atsiliepimai

Atvedė noras ir... iniciatyvūs kolegos

Savanorystė jau seniai atsikratė „nemokamo darbo“ šleifo, o veikla emocinės paramos linijoje atveria mažai ištirtą ir dar mažiau suvokiamą socialinį Lietuvos paveikslą.

Savanoriauti Vilties linijoje pradedanti Daiva sako, geram savanoriui „pirmiausia reikia vidinio nuoširdaus noro suprasti kitą žmogų“. Baigusi socialinio darbo bei viešojo administravimo studijas, Daiva pasuko kitu profesiniu keliu. Paskatinta aktyvių kolegių pavyzdžiu, Daiva ryžosi pirmą kartą prisidėti prie Vilties Linijos savanorių komandos. „Jau ilgai norėjau savanoriauti, apie galimybę sužinojau iš kolegės, kuri jau nuo seniau prisideda prie Vilties Linijos veiklos,“ pasakoja Daiva.

Eglę į Vilties liniją pritraukė studijos, „labai traukia socialinė sritis, tiek žmogaus psichologija, tiek savianalizė“, dalinasi ji. Eglė nedirba pagal specialybę, tačiau tai tik paskatino prisijungti prie Telšių krizių centro savanorių komandos. „Tai buvo impulsyvus žingsnis, mažai galvojau, bet labai norėjau ir to nesigailiu“, tvirtina Eglė.

Savanorės pripažįsta, atsiliepti į pagalbos skambutį atrodo lengviau, nei yra iš tikrųjų. „Esame įpratę, ypač kalbėdamiesi su draugais, šeima, būtinai ką nors žmogui patarti. Kalbėdama su žmogumi linijoje gali prikišti savo minčių, tavo tikslas – padėti žmogui rasti viltis ir sprendimus pačiam,“ įspūdžiais dalinasi Eglė. Savanorių tikslas yra išklausyti ir pabūti su siekiančiu pagalbos, o tai ne visada padeda išspręsti žmogaus problemas. „Tai yra sunkiausia,“ pripažįsta Eglė.

„Dabar supratau, kad daug problemų gali būti išsikalbėtos, nereikia siūlyti sprendimų, bet tiesiog išklausyti žmogų,“ pripažįsta Jovita. „Manau, mums reikia daugiau optimizmo, ten nėra vien tik problemos,“ apie neramų pirmų skambučių laukimą kalba savanorė. Daiva pripažįsta, kad pirmi skambučiai pareikalaus dar daugiau stiprybės, perlipimo per save“.

Tačiau Daiva taip pat pripažįsta, kad „reikia vidinio noro suprasti žmogų“, o tada ir savanorystė, ir darbas suteikia daug daugiau šilumos. „Reikia daugiausiai empatijos ir supratimo, kad tos problemos, kurios mums atrodo banalios, tuo metu žmogui yra pačios svarbiausios,“ mintimis dalinasi Eglė.

Laukia iššūkiai ir ryžto reikalaujantys pokalbiai, tačiau savanorės išlaiko pozityvų požiūrį – tai rezultatas ir pagalba žmonėms jas atvedė į Vilties liniją, dėl to jos ir pasilieka.

https://www.bernardinai.lt/2018-07-24-emocines-pagalbos-linijoje-savanoriavusi-i-stasiulyte-jusu-ausis-jau-yra-didziule-pagalba-zmogui/

Pildyti anketą