Kviečiame tapti Vilties Linijos savanoriais!

Savanorystei nereikia specialaus išsilavinimo ar darbo patirties. Svarbiausia – nuoširdus noras padėti, gebėjimas išklausyti ir galimybė skirti dalį savo laiko Vilties Linijos veiklai.

Ką veikia savanoriai?

Vilties linijos savanoriai teikia emocinę paramą telefonu, internetiniais pokalbiais (angl. chat) ir laiškais.

Nuoširdus pokalbis gali padėti sunkumus patiriančiam žmogui geriau suprasti savo jausmus, pažvelgti į situaciją iš šalies, įkvėpti nepasiduoti ir ieškoti sprendimų.

Savanoriaudamas geriau suprasi save ir kitus, ugdysi bendravimo įgūdžius, įgysi vertingos gyvenimiškos patirties.

Tai veikla tiems, kuriems pakankamas atlygis už darbą – išgelbėta gyvybė ar ištartas „ačiū“.

Ko reikia norint tapti savanoriu?

Norintys savanoriauti turi praeiti atranką, kurios metu tam tikrų klausimų pagalba išsiaiškinama ar žmogus gebės teikti emocinę paramą.

Savanoriaujant Vilties Linijoje svarbiausia empatija, noras padėti, nuoširdumas, supratingumas.

Norint tapti savanoriu nebūtinas aukštasis ar kitas spec. išsilavinimas. Savanoriai baigia specialius mokymus, per kuriuos įgyjamos reikiamos žinios.

Mokymus organizuojame vieną kartą per metus.

Savanorių atsiliepimai

Geram savanoriui „pirmiausia reikia vidinio nuoširdaus noro suprasti kitą žmogų. Pirmi skambučiai pareikalaus perlipimo per save.
Daiva
Į Vilties Liniją pritraukė studijos - domiuosi tiek psichologija, tiek savianalize. Noriu paminėti jog savanorių tikslas yra išklausyti ir pabūti su siekiančiu pagalbos, o tai ne visada padeda išspręsti žmogaus problemas.
Eglė
Dabar supratau, kad daug problemų gali būti išsikalbėtos, nereikia siūlyti sprendimų, bet tiesiog išklausyti žmogų.
Jovita

Susidomėjai? Parašyk mums!

Visos reikalingos žinios bei įgūdžiai įgyjami per savanorių parengimo kursus, kurie trunka apie 4 mėnesius. Jų metu ugdoma empatija, bendravimo, aktyvaus klausimo įgūdžiai, išmokstama teikti emocinę paramą.