Atsipalaidavimas

Kvėpavimo pratimai.

Vienas iš būdų sumažinti nerimą ir atgauti vidinę pusiausvyrą – kvėpavimo pratimai. Susijaudinę kvėpuojame greitai ir paviršutiniškai – mažai įkvepiame ir mažai iškvepiame, o atsipalaidavę kvėpuojame lygiai, giliai ir lėtai. Kvėpavimą galime sąmoningai kontroliuoti, o kintant kvėpavimui, keičiasi ir vidinė būsena.

Kaip tai padaryti?

Rekomenduojama kasdien padaryti bent po vieną kvėpavimo pratimų seriją. Patogiai atsisėskite ir užsimerkite. Skaičiuodami iki 4 lėtai įkvėpkite ir taip pat lėtai iškvėpkite. Taip pakartokite keletą kartų. Norėdami pasunkinti užduotį, kvėpuodami kartokite atpalaiduojančius žodžius. Įkvėpdami mintyse sakykite sau: „Vienas.“, o iškvėpdami: „Jaučiuosi atsipalaidavęs.“ Kitu įkvėpimu sakykite: „Du.“, o iškvėpdami: „Jaučiuosi dar labiau atsipalaidavęs.“ Toliau seka „Trys. Jaučiuosi dar labiau atsipalaidavęs nei anksčiau.“ ir „Keturi. Jaučiuosi visiškai ramus ir atsipalaidavęs.“.

Šiuos pratimus darykite praėjus bent valandai po pietų. Priešingu atveju, virškinimo procesas trukdys atsipalaiduoti. Įvaldę atpalaiduojančio kvėpavimo techniką, per 3–5 minutes nusiraminsite, susitelksite ir pasiruošite stresinei situacijai.

Susiję patarimai

Ginčas su savimi

Pasiginčykite su savimi. Šios užduoties tikslas – pažiūrėti į situaciją iš įvairių pusių ir panaikinti nelogiškus argumentus, kurie dažniausiai ir yra nerimo bei baimės priežastys.

Skaityti »

Negatyvios mintys

Nukreipkite negatyvias mintis. Žmogaus smegenys negali vienu metu galvoti apie du dalykus, todėl, vos pajutę, kad ima plūsti negatyvios mintys, tiesiog „perjunkite“ savo smegenis kitai

Skaityti »