Negatyvios mintys

Nukreipkite negatyvias mintis.

Žmogaus smegenys negali vienu metu galvoti apie du dalykus, todėl, vos pajutę, kad ima plūsti negatyvios mintys, tiesiog „perjunkite“ savo smegenis kitai veiklai.

Galite įsivaizduoti mėgstamiausią vietą ir pasimėgauti vaizdu, galite pagalvoti apie savo siekius ir kaip jaučiatės, kai pavyksta įgyvendinti planus ar išsipildo svajonės. Atsipalaiduokite ir įsivaizduokite kuo daugiau detalių. Jeigu vaizdiniais minčių „perjungti“ nepavyksta, apliekite veidą šaltu vandeniu arba išeikite į kitą kambarį, pakeiskite aplinką.

Išsirinkite laiką ir vietą negatyvioms mintims.

Neigiamas mintis reikia išlieti, tačiau šiuos procesus būtina kontroliuoti. Todėl susiraskite negatyviam galvojimui skirtą vietą. Tai gali būti kambarys, krėslas arba kuris nors langas. Jokiu būdu nesirinkite lovos, o taip pat vietos, kurioje valgote. Pasirinkta „išpažinties vieta“ bus vienintelė vieta, kurioje leisite sau galvoti apie liūdnus dalykus. Kasdien skirkite 15 min. savo negatyvioms mintims. Svarbu, kad paskirtos minutės nebūtų prieš valgį ir prieš miegą. 15 minučių praėjus, pasakykite „Stop!“ ir palikite „išpažinties vietą“.

Naudokite minčių valdymo techniką „STOP!“

Negatyvios mintis sukelia blogus jausmus, todėl būtina išmokti joms pasakyti „Stop!“. Vos tik atpažįstate neigiamą mintį, veikite nedelsdami. Jeigu esate namuose ar kitoje saugioje aplinkoje, galite valdingai ir garsiai sušukti „Stop!“. Laikui bėgant išsiugdysite gebėjimą šaukti tyliai – vidiniu balsu. Norėdami sustiprinti poveikį, įsivaizduokite didelį raudoną ženklą su užrašu „STOP“. Geriausia, jei Jūsų vaizduotėje šį ženklą laikytų kuris nors iš Jus mylinčių žmonių. Jei įsivaizduoti sunku, galite ženklą nusipiešti ir kaskart, pajutę atplūstant liūdnas mintis, pažvelkite į jį. Sustabdę negatyvias mintis, pamėginkite nukreipti dėmesį kitur, o jei nepavyksta, įsijunkite televizorių, radiją, atsiverskite knygą ar žurnalą.

Susiję patarimai

Atsipalaidavimas

Kvėpavimo pratimai. Vienas iš būdų sumažinti nerimą ir atgauti vidinę pusiausvyrą – kvėpavimo pratimai. Susijaudinę kvėpuojame greitai ir paviršutiniškai – mažai įkvepiame ir mažai iškvepiame,

Skaityti »

Ginčas su savimi

Pasiginčykite su savimi. Šios užduoties tikslas – pažiūrėti į situaciją iš įvairių pusių ir panaikinti nelogiškus argumentus, kurie dažniausiai ir yra nerimo bei baimės priežastys.

Skaityti »