Ginčas su savimi

Pasiginčykite su savimi.
Šios užduoties tikslas – pažiūrėti į situaciją iš įvairių pusių ir panaikinti nelogiškus argumentus, kurie dažniausiai ir yra nerimo bei baimės priežastys.

Ar jūsų baimės pagrįstos? Ar negatyvios mintys turi realų pagrindą? Ko Jūs bijote? Kas Jus neramina ir liūdina? Ko Jums gaila? Surašykite visas mintis, kurios neduoda Jums ramybės, ant lapelio.
Dabar tapkite savo oponentu. Suraskite bet kokią priežastį, dėl kurios Jūsų negatyvi mintis galėtų būti neteisinga arba perdėta. Būkite iš karto ir prokuroru, ir advokatu. Paklauskite savęs, ar nėra taip, kad matote situaciją tik juodomis spalvomis? Paieškokite jei ne baltų, tai bent pereinamų spalvų.: ar mano baimės pagrįstos? ko aš bijau? kas mane neramina ir liūdina? ko man gaila? Dabar tapkite savo oponentu ir suraskite visas priežastis, dėl kurių savo negatyvias mintis galėtumėte laikyti neteisingomis arba perdėtomis. Paklauskite savęs, ar nėra taip, kad situaciją matote tik juodomis spalvomis. Paieškokite jei ne baltų, tai bent jau pilkų atspalvių.