Ginčas su savimi

Pasiginčykite su savimi.

Šios užduoties tikslas – pažiūrėti į situaciją iš įvairių pusių ir panaikinti nelogiškus argumentus, kurie dažniausiai ir yra nerimo bei baimės priežastys.

Ar jūsų baimės pagrįstos? Ar negatyvios mintys turi realų pagrindą? Ko Jūs bijote? Kas Jus neramina ir liūdina? Ko Jums gaila? Surašykite visas mintis, kurios neduoda Jums ramybės, ant lapelio.

Dabar tapkite savo oponentu. Suraskite bet kokią priežastį, dėl kurios Jūsų negatyvi mintis galėtų būti neteisinga arba perdėta. Būkite iš karto ir prokuroru, ir advokatu. Paklauskite savęs, ar nėra taip, kad matote situaciją tik juodomis spalvomis? Paieškokite jei ne baltų, tai bent pereinamų spalvų.: ar mano baimės pagrįstos? ko aš bijau? kas mane neramina ir liūdina? ko man gaila? Dabar tapkite savo oponentu ir suraskite visas priežastis, dėl kurių savo negatyvias mintis galėtumėte laikyti neteisingomis arba perdėtomis. Paklauskite savęs, ar nėra taip, kad situaciją matote tik juodomis spalvomis. Paieškokite jei ne baltų, tai bent jau pilkų atspalvių.

Susiję patarimai

Atsipalaidavimas

Kvėpavimo pratimai. Vienas iš būdų sumažinti nerimą ir atgauti vidinę pusiausvyrą – kvėpavimo pratimai. Susijaudinę kvėpuojame greitai ir paviršutiniškai – mažai įkvepiame ir mažai iškvepiame,

Skaityti »

Negatyvios mintys

Nukreipkite negatyvias mintis. Žmogaus smegenys negali vienu metu galvoti apie du dalykus, todėl, vos pajutę, kad ima plūsti negatyvios mintys, tiesiog „perjunkite“ savo smegenis kitai

Skaityti »